Tekne Elektriği

Tekne Elektriği

Elektrik sistemi planlı kurgulanan ve inşa edilen tekneler konfor ve emniyet açısından önemlidir. Teknede olan elektrik sistemi ırgat/demir kontrolü, seyir fenerleri gibi denizcilik kurallarının yazılı olduğu denizde çatışmayı önleme tüzüğü gereklerinin doğru uygulanabilmesi açısından önemlidir. Bunun yanında tekne iç aydınlatma, su altı aydınlatma, projektör gibi teknede elektrik sistemleri alanına giren hizmetlerdir. 

Teknede genel olarak enerji sağlayan temel elemanlar sahil bağlantısı ile alınan bağlantı, akü, jeneratör solar panel, aküler, alternatör gibi kaynaklardır. 

Tekne, yat ve diğer tüm deniz araçlarında elektrik aksamları için kullanılan her türlü malzemenin marin tipi olması gerekir. Kullanılan izalatör tarafosu, kablo gibi en basit temel ihtiyaçlar dahil marin tipi tercih edilir. 

Marin elektrik sistemi tekne, yat veya tüm deniz araçları için hayati bir sistemdir. Bu konuda hem kullandığınız cihazların performansını bilmeniz gerekir hem de orantılı kullanmayı benimsemek gerekir. Sonuç itibari ile denizde bir teknede zaman geçirmek ve hatta günler geçirmek ev ortamındaki ile çok farklıdır. Shipshock, elektrik sistemlerinin kurulumunu size özel dizayn eder ve teknenize uygular. Solar sistemi, inverter, yaşam alanı aydınlatmaları, prizler ve diğer elektrik ile ilgili tüm ihtiyaçlar tekne kullanımınızda emniyet merkezli  ve mümkün olan en ideal konfor düzeyinde oluşturulur. 

Tekne, yat ve diğer tüm deniz araçlarında elektrik aksamları için kullanılan her türlü malzemenin marin tipi olması gerekir. Shipshock, elektrik sistemlerinin kurulumunu size özel dizayn eder ve teknenize uygular.