Güneş Paneli

Güneş Paneli

+ Teklif Listeme Ekle Hemen Teklif Al

Teknelerde güneş enerjisi sistemi servis aküsünü şarj etmek ve tekne içindeki 12V ile çalışan cihazlarınıza enerji sağlamak için kullanılır. Teknelerde aküler limanda bağlı durumda iken sahilden aldıkları elektrik enerjisi veya motor çalışırken dinamodan sağlanan elektrik enerji ile şarj olmaktadır. Ancak tekne ile demir yerinde konaklama için solar sistemlerin enerji takviye etmesi ile hem servis aküleri şarj eder, hemde teknedeki elektrikli cihazların aküler kullanılmadan çalıştırılmasını sağlar. Solar sistemlerin en önemli avantajları arasında; motorun çalıştırılmak istenmediği durumlarda, akülerin gereksiz yere boşalmasını / deşarj olmasını engellemektir. 

Güneş enerji paneli seçiminde daha verimli olan monokristal paneller tercih edilir. Monokristal panel koyu siyah renkte iken, polokristal paneller ise daha açık mavi tondadır. 

Güneş paneli montajının sağladığı avantajlardan biride kurulumu yapılacak DC/AC invertör ile 220 VAC elektrik üretilerek sahilden bağımsız olarak 220 VAC ile beslenen cihazların çalıştırılmasını sağlamasıdır.

Solar sistemlerin en önemli avantajları arasında; motorun çalıştırılmak istenmediği durumlarda, akülerin gereksiz yere boşalmasını / deşarj olmasını engellemektir. 
×
Merak ettiklerinizi hemen sorun