Jelkot (Gel Coat) Tamiri

Jelkot (Gel Coat) Tamiri

+ Teklif Listeme Ekle Hemen Teklif Al

Her tekne sahibinin ihtiyaç duyduğu konulardan biri jelkot (gel coat) onarımı hakkındadır. Tekne, yat ve katamaran gibi deniz araçlarında sürtünmeler ve kullanım esnasındaki çarpmalardan zarar gören yüzeyler yeniden jelkot uygulaması ile tamir edilerek eski formuna getirilmesi ve tekne, yat ve katamaran gibi araçların uzun vadede dayanıklı olmasını sağlar.

Jelkot tamir kitleri ve jelkot tamir macunu marin tipi olmalıdır. Fiber tekne jelkot tamiri için yüksek performanslı, dayanıklı gelcoat kullanılır. Kimyasal ve mekanik dayanıklılığı olan malzeme tercih edilir. Sararma, matlaşma, çatlama gibi sorunlar jelcoat onarımları sonrasında oluşması önlenir.

Jelkot tamiri uygulaması yapılırken yüzeyin hazırlanması ve ıslak olmaması gerekir. Çizik, kırık, hasar oluşmuş fiberglas yüzey için profesyonel bir uygulama ile eski görünümüne getirmek mümkündür. Daha önemlisi fiber yüzeyin jelkot tamir kiti ile uygulamamız sonrası UV ışınlarına dayanıklı, çok güçlü ve sağlam hale gelmesidir.

Tekne, yat ve katamaran gibi deniz araçlarında sürtünmeler ve kullanım esnasındaki çarpmalardan zarar gören yüzeyler jelkot tamir kiti ile onarılmasıdır.