Dış Aydınlatma

Dış Aydınlatma

+ Teklif Listeme Ekle Hemen Teklif Al

Tekne dış aydınlatma sistemleri için en çok akla gelen deniz altı (sualtı) aydınlatmasıdır. Sualtı ledleri teknelerin bulunduğu koyda, limanda etrafını ve sualtını aydınlatmak için kullanılır. Denizcilikte teknenin kısıtlı görüşte veya gece bulunduğu konumu belirleyen seyir fenerleridir. Bunun yanı sıra çakar lamba, fener, güverte aydınlatma lambası, projektör, el projektörü tekne dışını aydınlatmada kullanılır. 

Deniz araçları için dış aydınlatmalar genelde elektrik sisteminin bir parçası olan servis aküleri ile beslenir. Sualtı ledi kurulumu ve montajı su altında kalacağı için sızmazlık tam sağlanmalıdır. Sualtı ledlerin kurulumunda montaj açısı ve ledlerin mesafeleri için uzman kişiden tavsiye alınarak yapılması daha uygundur. Tekneye delme işlemi yapılacağından dikkatli karar verilmelidir. 

 

 

Denizcilikte teknenin kısıtlı görüşte veya gece bulunduğu konumu belirleyen seyir fenerleridir. Bunun yanı sıra çakar lamba, fener, güverte aydınlatma lambası, projektör, el projektörü tekne dışını aydınlatmada kullanılır.